خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

چهارکارمند يک شرکت مخابراتى خصوصى در جوزجان ربوده شدند

چهارکارمند يک شرکت مخابراتى خصوصى در جوزجان ربوده شدند

Jul 18, 2016 - 15:16

شبرغان (پژواک،٢٨سرطان ٩٥): مخالفان مسلح در جوزجان، چهارکارمند شرکت مخابراتى (ام تى ان) را از مسير ولسوالى قوش تپه- شبرغان ربودند.

محمدرضا غفوری سخنگوی والی  جوزجان، به آژانس خبرى پژواک گفت که اين چهارتن، حوالى ساعت ٩ صبح امروز از قريه چقمه چقور ولسوالى قوش تپه، به طرف قريه جرقدوق درحرکت بودندکه مخالفان مسلح، موترحامل آنها را متوقف ساخته و به طرف نامعلومى انتقال داده اند.

وى علاوه کرد: "تا کنون واضح نشده که اين افراد، توسط کدام گروپ مخالفان مسلح ربوده شده و منظور آنها از اين کار چيست؛ اما شماری از بزرگان قوم در قريه چقمه چقور، وارد اقدام شده و تلاش دارند  تا ضمن برقرارنمودن تماس با مخالفان مسلح، ربوده شده ها را از قيد آنها آزاد سازند."

انجنير محمد نسيم  بليغ رييس مخابرات و تکنالوژى معلوماتى ولايت جوزجان، با ابراز نگرانی گفت که گروگان گيری کارمندان شرکت های مخابراتی توسط مخالفان مسلح، مى تواند بر روند کار اين شرکت ها در ولايت جوزجان و ساير مناطق تاثير منفى بگذارد.

وی افزود: "طالبان بعضا در ساحات دوردست مى خواهند تا اين شرکت ها در مواقع شب فعاليت مخابراتی نداشته باشند؛ اما با آنهم شرکت ها به فعاليت شان ادامه مى هند. به مسوولين اين شرکت ها اطمينان داده شده که اگر فعالیت شبانه شرکت های مخابراتی  باعث خشم مخالفين شده و دستگاه شبکه های تيلفونی را تخريب ميکنند و يا میسوزانند، وزارت مخابرات در قسمت پرداخت غرامت به آنها حاضر است."

رييس مخابرات و تکنالوژى معلوماتى ولايت جوزجان گفت که کارمندان شرکت هاى مخابراتى، اکثرا در ساحات نا امن ولسوالی درزاب و قوش تپه، با اين مشکل روبرواند.

تا کنون  در پيوند به اين رویداد، طالبان ابراز نظر نکرده اند.

اين درحالى است که دوسال قبل نيز مخالفان مسلح، در مسير شاهراه شبرغان – مزار شريف،  يک کارمند شرکت مخابراتی را ضرب و شتم نموده و دستگاه شرکت را هدف فير راکت  قرار دادند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement